اخبار
در حال خواندن
ویدیو معرفی ناو بدون سرنشین ACTUV
0

ویدیو معرفی ناو بدون سرنشین ACTUV

توسط حمید رضا غلامزاد۲۸ مهر, ۱۳۹۵

این شکارچی که قرار است ۷ آوریل (۱۹ فروردین ۹۵) به نخستین عملیات شکار خود فرستاده شود، اکنون در نزدیکی کارخانه سازنده در آب‌های اورگان تست سرعت می‌دهد و توانسته است به سقف سرعت پیش‌بینی‌شده یعنی ۳۱ میل دریایی برسد.

وقتی سخن از ربات‌ها به میان می‌آید، دیگر تنها یک آدم آهنی با حرکات خشک و بی‌روح در ذهن تصویر نمی‌شود چراکه امروز انواع مختلفی از آهن‌های خودکار و دارای هوش مصنوعی ساخته شده است. کشتی ۴۰ متری دارپا که شکارچی زیردریایی‌های فوق ساکت است، یک نمونه تازه از این ربات‌هاست.

ACTUV مخفف «شناور بدون سرنشین و رزم‌ناو ضد زیردریایی عملیات مدام» است که نام برگزیده شده برای این رزم‌ناو بدون سرنشین است. این شناور بدون سرنشین چیزی بیش از یک گشت اقیانوس‌پیماست و قرار است زیردریایی‌های فوق ساکت دیزل الکتریک را در اعماق دریاها ردیابی و تعقیب کند.

این رزم‌ناو می‌تواند از هر دو نوع رادار سونار موج بلند و موج کوتاه برای ردیابی زیردریایی‌ها استفاده کند و بسته به دستوری که دارد، دشمن را تعقیب و از یا با آن درگیر شود.

13-0105-SubStalker

براساس اعلام دارپا، ACTUV همچنین می‌تواند برای انتقال تجهیزات و شناور پشتیبانی مورد استفاده قرار گیرد. تمامی قابلیت‌های این شناور تازه در حالی است که هیچ انسانی روی عرشه آن حضور ندارد و این شناور می‌تواند برای مأموریت‌های بسیار طولانی به اقیانوس‌ها فرستاده شود.در زیر می توانید ویدیو معرفی ناو بدون سرنشین ACTUV را تماشا کنید.آزمایش‌های اصلی این شناور به زودی در آب‌های آزاد در حوالی کالیفرنیا آغاز خواهد شد.

 

واکنش شما چیست؟
I like it
0%
interested
0%
Hate it
0%
What
0%
درباره نویسنده
حمید رضا غلامزاد
دانشجوی مهندسی مکانیک

پاسخ بدهید