اخبار
در حال خواندن
آشنایی با سریعترین خودروی الکتریکی دنیا
0

آشنایی با سریعترین خودروی الکتریکی دنیا

توسط میثم نجفی ارشادی۷ آذر, ۱۳۹۵

ابرخودروی الکتریکی شرکت NextEv یعنی NIO EP9 با توان ۱۳۶۰ اسب بخار ، مسیر مسابقه Nurburgring را در ۷ دقیقه و ۵ ثانیه طی کرد، که۱۷ ثانیه از رکورد قبلی سریعتر است. با مکاسیس در ادامه مطلب همراه باشید . . .

این خودرو الکتریکی از ۱۳۶۰ اسب بخار توان برخوردار است که البته کمک بزرگی به سرعت آن می کند، اما نباید از گشتاور ۴۶۷۱ فوت بر پوند آن نیز غافل ماند که توسط چهار موتور الکتریکی ۱۰۹۱ فوت بر پوند فراهم می شود. ویژگی های چهار چرخ متحرک و میزان گشتاور این خودرو مشابه Rimac Concept One است. این خودرو همچنین از سیستم تعلیق با ۴ دریچه قابل تنظیم و یک سیستم هیدرولیک برای تنظیم ارتفاع برخوردار است.

ظهور این ابر خودرو تحولی در صنعت خودرو های هیبریدی ایجاد کرده به طوری که سایر کمپانی های خودرو سازی را به چالش کشیده است .

landscape-1479738121-nio-ep9

بعلاوه، کمپانی خودروسازی انگلیسی NextEV ادعا کرده است که برند جدیدش NIO، می تواند با باتری ۷۷۷ ولتی خود که با دو باتری لیتیوم یونی همراه است مسافتی برابر با ۴۲۶.۵ کیلومتر را بپیماید.

ep9-01

شاسی EP9 بطور کامل از فیبر کربن و بر اساس استاندارد FIA LMP1 ساخته شده است. بنا بر همین استاندارد کمپانی سازنده ادعا می کند که این اتومبیل می تواند صفر تا دویست را در عرض ۷.۱ ثانیه بپیماید و پیچ ها را با سرعت ۲۳۰ کیلومتر پشت سر بگذارد.

12808103_nextev-unveils-worlds-fastest-electric_tfa135db8

این خودرو از چرخ های ۱۹ اینچی و ترمزهای شش پیستون کربن – سرامیکی برخوردار است.

برای آشنایی بیشتر با این ابرخودروی الکتریکی حتما ویدیو زیر را تماشا کنید . . . 

nio-ep9

1479970488_meet-worlds-fastest-electric-car-nio-ep9

nio-ep9-launch-3-626x383

منبع : POPULAR MECHANICS

واکنش شما چیست؟
I like it
100%
interested
0%
Hate it
0%
What
0%
درباره نویسنده
میثم نجفی ارشادی
دانشجوی مهندسی مکانیک

پاسخ بدهید