اخبار
در حال خواندن
از رویا تا واقعیت : اتومبیلی که در عرض ۳۰ ثانیه به یک ربات غول پیکر تبدیل می شود
0

از رویا تا واقعیت : اتومبیلی که در عرض ۳۰ ثانیه به یک ربات غول پیکر تبدیل می شود

توسط میثم نجفی ارشادی۱۷ آذر, ۱۳۹۵

اگر مجموعه فیلم های  تبدیل شوندگان و یا همان Transformers را دیده باشید، حتماً با ربات هایی که در عرض چند ثانیه، شکل های مختلفی به خود می گیرند، آشنا هستید و ممکن است همانند خیلی از مردم ، آرزوی داشتن یکی از آن ها را داشته باشید. با مکاسیس در ادامه مطلب همراه باشید . . .

شاید در دنیای واقعی، تصور چنین ربات هایی که بتوانند در عرض چند ثانیه  خود را به یک اتومبیل تبدیل کرده و یا دوباره به یک ربات تبدیل شوند، دور از ذهن به نظر برسد.

اما اخیراً گروهی از مهندسان و تکنسین های شرکت LETRONS ترکیه ، موفق به تولید اتومبیل تبدیل شونده ای شبیه به آن چه که در فیلم Transformers دیده اید، شدند که برای خرید آن می بایست ۶۰۰ هزار دلار هزینه کنید.

این ربات و یا  به عبارتی دیگر ربات ماشینی، Antonin نام دارد و در واقع یک اتومبیل سدان از سری BMW-3 است که قادر است ظرف ۳۰ ثانیه، از حالت اتومبیل گونه خود خارج شده و به یک ربات غول پیکر تبدیل شود.

به گفته مهندسان این طرح این ربات ماشینی خارق العاده می تواند سر خود را در زاویه ۱۲۰ درجه ای بچرخاند و دستان و انگشتانش را حرکت دهد. LETRONS قصد دارد در آینده خودرو های بیشتری را به این شکل در آورده و به عموم ارایه کرده و روانه بازار کند .

این دستاورد  بی نظیر حاصل تلاش ۱۲ مهندس و ۴ تکنسین شرکت LETRONSاست که برای ساخت آن چیزی حدود ۱۱ ماه زمان صرف کردند

گفتنی است این اتومبیل اجازه تردد در خیابان ها را ندارد و صرفاً برای رانندگی طراحی نشده است. اما کاربران می توانند کنترل آن را از راه دور در دست بگیرند و با سرعتی حدود ۲۰ کیلومتر بر ساعت، آن را به حرکت در بیاورند.

گفته می شود که این تیم، هم اکنون در حال کار بر روی ۱۱ مدل دیگر از این نوع اتومبیل تبدیل شونده هستند که قرار است از قابلیت ها و انعطاف پذیری بیشتری در مقایسه با آنتونین برخوردار باشند.

برای آشنایی بیشتر با این ربات ماشینی خارق العاده حتما ویدیو های جذاب زیر را تماشا کنید

منبع: LETRONS

واکنش شما چیست؟
I like it
100%
interested
0%
Hate it
0%
What
0%
درباره نویسنده
میثم نجفی ارشادی
دانشجوی مهندسی مکانیک

پاسخ بدهید