ویدیو
در حال خواندن
مستند سیاه چاله ها و انرژی های کیهانی(Black Holes and the High Energy Universe )
0

بسیاری از رویدادهای خارق‌العاده جهان، ماهیتی کیهانی دارند. این رویدادها همین حالا در نقطه‌ای از فضا به وقوع می‌پیوندند. با مکاسیس در ادامه مطلب همراه باشید . . . 

اسرار مربوط به اشیای فوق مغناطیسی موجود در جهان هستی، سوژه تولید فیلم مستندی جدید به نام «سیاه چاله‌ها و انرژی کیهانی خارق‌العاده» شده است. این فیلم به طور مشخص به بررسی سیاه چاله ها، کوازارها و ابرنواخترها و همچنین ابزارهای ستاره شناسان برای تحقیق در مورد آنها می‌پردازد. آیا سیاه چاله‌ها واقعاً وجود دارند؟ کوازارها چه ماهیتی دارند؟ ابرنواخترها چگونه به وجود می‌آیند و از چه عناصری تشکیل شده اند؟

black-hole

چند دهه پیش، این سوال‌ها بدون پاسخ مانده بودند. به لطف مجموعه ای از ماموریت‌های اکتشافی موفقیت‌آمیز و پیشرفته ترین فناوری‌های تصویربرداری، حقایق مربوط به این معماها بیش از گذشته بر ما آشکار شده است.در هر یک از این ماموریت‌هایی که در این فیلم مستند مشاهده می‌کنید، از تلسکوپ‌های فوق پیشرفته استفاده شده است. این تلسکوپ‌ها برای تحقق اهدافی مشخص طراحی شده اند.

در یک تلسکوپ فضایی پرتو گامای فرمی وجود دارد که به منظور یافتن پدیده‌های دارای انرژی خارق‌العاده، آسمان بیکران را مورد بررسی قرار می‌دهد. این ابزار فوق حساس که اولین بار در سال ۲۰۰۸ به فضا پرتاپ شد، داده‌‎های بسیار باارزش و تصاویر حیرت انگیزی را از انفجار پرتوی گاما، نشانه‌های وجود سیاه چاله‌ها و سایر فعالیت‌های کیهانی باورنکردنی در اختیار ستاره شناسان قرار می‌دهد.

نام مستند: Black Holes and the High Energy Universe

نام فارسی: سیاه چاله ها و انرژی کیهانی

سال انتشار: ۲۰۱۶

مدت زمان: ۲۵ دقیقه

کیفیت: HD 720p

زبان : انگلیسی

فرمت: MP4

زیر نویس: ندارد

حجم: ۲۱۷MB

واکنش شما چیست؟
I like it
100%
interested
0%
Hate it
0%
What
0%
درباره نویسنده
میثم نجفی ارشادی

دانشجوی مهندسی مکانیک

پاسخ بدهید