مقالات
در حال خواندن
معرفی شرکت کریر
0

معرفی شرکت کریر

توسط Rpizh۲۱ آذر, ۱۳۹۵

شرکت کریر (Carrier) پیشگام جهان در تکنولوژی بالای گرمایش، تهویه مطبوع و تبرید است. این شرکت با سابقه بیش از ۱۰۰ سال نوآوری جایگاه خود را در بین شرکت های HVAC تثبت کرده اند. با هدف رفع بسیاری از مشکلات در سطح بین المللی دست به ابداعات و نوآوری های جدیدی زدند و  در سراسر جهان محصولات خود را عرضه کردند و کیفیت محصولات باعث جلب اعتماد نسبت به این شرکت در سراسر جهان شد. اما شاید نکته شایان ذکر در مورد این شرکت نه فقط محصولات با کیفیت و کارایی بالا بلکه موسس با سابقه آن باشد.

مقدمه

ویلیس هاویلند کریر مخترع تهویه مطبوع و بنیانگذار شرکت کریر است. او یک قرن پیش در شمال شرقی ایالات متحده آمریکا کار می‌کرد. ویلیس هاویلند کریر تنها فرزند یک خانواده پر جمعیت بود که تمام دوران کودکی خود را در بین بزرگسالان خانواده از قبیل پدربزرگ و مادر بزرگ و عموی خود گذراندو داد.او پس از گذراندن دوران متوسطه وارد دانشگاه کورنل در شهر ایتاکا در ایالت نیویورک گردید و در دوران کارشناسی با وجود بورسیه بودن جهت کسب درآمد، مجبور بود کارهائی از قبیل چمن زدن، هیزم ریختن در کوره‌ها و غیره را انجام دهد.

اما این ها شاید جرقه ایجاد این کمپانی بزرگ بود. او در ژوئن ۱۹۰۱ با در دست داشتن مدرک مهندسی مکانیک به استخدام شرکت بوفالو در آمد و شروع به طراحی سیستم‌های حرارتی، جهت خشک کردن رطوبت الوار و قهوه نمود. کریر دراین دوران به این نتیجه رسید که اطلاعات موجود به هیچ عنوان جهت طراحی یک سیستم مهندسی کارآمد کافی نبوده و از آن رو او خود شروع به تحقیق در زمینه حرارت هوای خروجی که از روی لوله‌های بخارآب عبور می‌کند، نمود.

معرفی شرکت carrier

اولین سیستم تهویه مطبوع اختراع شده توسط ولیس کریر

سر آغاز

کریر در سال ۱۹۰۲ اولین سیستم تهویه مطبوع خود را طراحی نمود. مشتری او چاپخانه‌ای بود که با مشکل چاپ رنگ روبرو بود چون تغییر در گرما و رطوبت محیط موجب تغییر در همنشینی رنگها می‌شد. نزدیک به دو دهه اختراعات کریر این مکان را فراهم آورده بود تا در محیط‌های صنعتی دما و رطوبت به صورت علمی تحت کنترل در بیاید.

در سال ۱۹۰۶ کریر اولین اختراع خود، وسیله‌ای برای تصفیه هوا، را به ثبت رساند. کارخانجات نساجی جنوب آمریکا از اولین استفاده کنندگان سیستم جدید کریر بودند. کمبود رطوبت در محیط کارخانجات نساجی بلمونت موجب افزایش بار الکتریسیته ساکن در پنبه شده و این امر موجب سختی و تیرگی پارچه می‌گردید. سیستم کریر رطوبت موجود در محیط را افزایش داد و در یک حد مطلوب پایدار نمود که این امر موجب از بین رفتن مشکل به وجود آمده گردید. اولین مشتری خارجی سیستم جدید کریر، یک کارخانه نساجی واقع در یوکوهامای ژاپن بود که در سال ۱۹۰۷ این سیستم را خریداری نمود.

معرفی شرکت carrier

لگو شرکت کریر

امروز کریر یک برند و شرکت آمریکایی شناخته شده در زمینه تهویه مطبوع و تاسیسات ساختمانی است که کار خود را با تولید یخچال های خانگی آغاز کرد و امروزه پیشگام در تولید و توزیع گرما و سرما است . این شرکت در زمینه ساخت کانتینر های سرمایشی (کانتینر سرد) نیز فعالیت دارد و تاسیسات بسیاری از سردخانه ها در سراسر جهان توسط این شرکت تجهیز و راه اندازی شده. شاید امروزه دسترسی به میوه های هر فصل در تمام چهار فصل یکی از دستاورد های همین شرکت بزرگ در زمینه تهویه مطبوع باشد.

معرفی شرکت کریر

جدیدترین تکنولوژی تهویه مطبوع

این شرکت علاوه بر فعالیت در زمینه ساخت تجهیزات HVAC به تدوین هندبوک و نرم افزار های محاسباتی در زمینه تهویه مطبوع می پردازد که می توان به نرم افزار های زیر اشاره کرد.

  •   Carrier Hourly Analysis Program
  •   Carrier System Design Loads
  •   Carrier Building System Optimizer
  •  Carrier Block Load
  •  Carrier Refrigerant Piping Design
  •  Carrier Engineering Economic Analysis

 

نویسنده: رضا پیرخوشقیافه

واکنش شما چیست؟
I like it
88%
interested
0%
Hate it
0%
What
13%
درباره نویسنده
Rpizh
Mechanical Engineer

پاسخ بدهید