اخبار
در حال خواندن
گوگل اسامی ربات های برگزیده مسابقه سفر به ماه را اعلام کرد
0

گوگل اسامی ربات های برگزیده مسابقه سفر به ماه را اعلام کرد

توسط میثم نجفی ارشادی۹ بهمن, ۱۳۹۵

گوگل قصد دارد برنامه سفر به ماه را به پیش ببرد و از این رو، به تازگی اعلام کرده که جایزه ای سی میلیون دلاری را به شرکتی که بتواند رباتی را به ماه اعزام کند اعطا می کند. البته این ربات باید بتواند پانصد متر در سطح ماه حرکت کند و تصاویری به زمین بفرستد. با مکاسیس در ادامه مطلب همراه باشید . . .

براساس قوانینی که گوگل برای این رقابت در نظر گرفته، شرکت کنندگان تا آخرین روز سال ۲۰۱۶ مهلت داشتند تا طرح خود را ارسال کنند. از میان این شرکت ها، پنج شرکت توانسته اند نظر مثبت گوگل را جلب کنند. هر یک از آنها که بتواند طرح خود را تا آخرین روز سال ۲۰۱۷ آغاز کند یک جایزه بیست میلیون دلاری از گوگل می گیرد و ده میلیون دلار باقی مانده نیز طی مراحل بعد پرداخت می شود.

این شرکت ها ملزم نیستند که حتما طرح خود را تا پایان سال ۲۰۱۷ تکمیل کنند. به موجب این قانون ،ربات ها می توانند پیش از فرود روی ماه کمی بیشتر در اطراف آن به چرخش درآیند و اگر تا پیش از به پایان رسیدن سال ۲۰۱۷ ربات به سوی ماه پرتاب شده باشد، مشکلی در دریافت جایزه وجود نخواهد داشت. البته نخستین شرکتی که این ماموریت را به پایان برساند همیشه افتخار لقب اولین شرکت خصوصی در سفر به ماه را مال خود خواهد کرد.

این ربات ها عبارتند از :

SpaceIL

 

Moon Express

 

Synergy Moon

 

Team Indus

 

Hakuto

 

منبع خبر :Popular Science

 

واکنش شما چیست؟
I like it
100%
interested
0%
Hate it
0%
What
0%
درباره نویسنده
میثم نجفی ارشادی
دانشجوی مهندسی مکانیک

پاسخ بدهید