کتاب
در حال خواندن
کتاب استفاده پایدار از زیست توده جنگل برای تولید انرژی( SUSTAINABLE USE OF FOREST BIOMASS FOR ENERGY)
0

کتاب استفاده پایدار از زیست توده جنگل برای تولید انرژی( SUSTAINABLE USE OF FOREST BIOMASS FOR ENERGY)

توسط میلاد سکاکی۲۰ بهمن, ۱۳۹۵

زیست توده (به انگلیسی: Biomass) یا بیومس یک منبع تجدید پذیر انرژی است که از مواد زیستی به دست می‌آید. به‌طورکلی کلی زباله‌هایی که منشاء زیستی داشته باشند و از تکثیر سلولی پدید آمده باشند بیومس نامیده می‌شوند.

مثال هایی از منابع بیومسی: ۱-جنگل ها و ضایعات جنگلی ۲-محصولات و ضایعات کشاورزی، باغداری و صنایع غذایی ۳-فضولات دامی ۴-فاضلاب‌های شهرى و صنعتى ۵-فاضلاب‌ها، پسماندها آلی صنعتی ۶-ضایعات جامد زباله‌های شهری

زیست توده شامل زباله‌های زیستی قابل سوزاندن هم می‌شود، اما شامل مواد زیستی مانند سوخت فسیلی (نفت،گازو…) که طی فرایندهای زمین شناسی تغییر شکل یافته‌اند، مانند زغال سنگ یا نفت نمی‌شود. اگرچه سوخت‌های فسیلی ریشه در زیست توده در زمان بسیار قدیم دارند، به دلیل اینکه کربن موجود در آن‌ها از چرخه زیستی طبیعت خارج شده‌است و سوزاندن آن‌ها تعادل دی اکسید کربن موجود در جو را به هم می‌زند، عنوان زیست توده به آن‌ها اطلاق نمی‌گردد.

تعریف اتحادیه اروپا از زیست توده که در راهنمای ۲۰۰۱/۷۷/EC به تاریخ ۲۷ سپتامبر ۲۰۰۱ میلادی عنوان شده، عبارت است از: “زیست توده عبارت است از اجزا قابل تجزیه زیستی از محصولات، پسماندها و زائدات کشاورزی(شامل موادگیاهی و دامی)، جنگلها و صنایع وابسته و همچنین زائدات صنعتی و شهری قابل تجزیه”. بر اساس تعریف علمی ارائه شده برای زیست توده در این آیین نامه، زیست توده به سوختهایی اطلاق می‌گردد که از جرم توده فیتوپلانکتونها و جرم توده زئوپلانکتونها ساخته می‌شوند.

 

نام کتاب :استفاده پایدار از زیست توده جنگل برای تولید انرژی(SUSTAINABLE USE OF FOREST BIOMASS FOR ENERGY)

نویسنده :Klaus Gadow

ویرایش:۱

زبان انگلیسی

حجم:۶مگابایت

نوع فایل:rar

رمز فایل:www.mechassis.com

 

واکنش شما چیست؟
I like it
0%
interested
0%
Hate it
0%
What
0%
درباره نویسنده
میلاد سکاکی
دانشجوی مهندسی مکانیک

پاسخ بدهید