کتاب
در حال خواندن
کتاب تجزیه و تحلیل سورفکتانت Analysis of Surfactants
0

کتاب تجزیه و تحلیل سورفکتانت Analysis of Surfactants

توسط نیما علیزاده۲۷ اسفند, ۱۳۹۵

سورفکتانت‌ها یا مواد فعال سطحی موادی هستند که هنگامی که به مقدار بسیار ناچیز استفاده می‌شوند کشش سطحی آب را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهند.

سورفکتانتها معمولاً ترکیباتی آلی هستند که دارای گروههای هیدروفوبیک که نقش دم و دنباله را دارد و گروههای هیدروفیلیک که نقش سر را دارد می‌باشند بنابراین معمولاً به طور ناچیز در آب و حلالهای آلی حل می‌شوند .

سورفکتانتها کشش سطحی آب را بوسیله جذب سطحی فصل مشترک هوا – آب کاهش می‌دهند همچنین باعث کاهش کشش فصل مشترک آب و روغن بوسیله جذب سطحی فصل مشترک مایع- مایع می‌شوند تعداد زیادی ملکول سورفکتانت می‌توانند در توده محلول به هم وصل شده و تشکیل توده‌ای به نام میسل (micelle) می‌دهند. به غلظتی که در آن این میسل‌ها شروع به تشکیل شدن می‌کنند غلظت بحرانی تشکیل میسل CMC گویند وقتی میسل‌ها شروع به تشکیل شدن کردند دم آنها تشکیل یک هسته مانند یک قطره روغن و سر یونی انها یک پوسته بیرونی می‌سازد که تماس مطلوب با آب را بهبود می‌بخشد.

کتاب تجزیه و تحلیل سورفکتانت Analysis of Surfactants یکی از کتب معتبر و اصلی یادگیری این درس بوده و توسط گروه مهندسی شیمی و به تالیف Thomas M. Schmitt منتشر شده است . هم اکنون می توانید ویرایش دوم این کتاب ارزشمند را از مکاسیس دانلود نمایید .

نام کتاب : تجزیه و تحلیل سورفکتانت

نام لاتین: Analysis of Surfactants

نویسنده :Thomas M. Schmitt

ویرایش دوم سال۲۰۰۱

ISBN : 0-8247-0449-5

زبان انگلیسی

حجم : ۳۰ مگابایت

نوع فایل:rar

رمز فایل :www.mechassis.com

واکنش شما چیست؟
I like it
0%
interested
0%
Hate it
0%
What
0%
درباره نویسنده
نیما علیزاده
دانشجوی مهندسی مکانیک

پاسخ بدهید