مقالات
در حال خواندن
معرفی و بررسی ۱۰ سیستم برتر ایمنی خودروها
0

معرفی و بررسی ۱۰ سیستم برتر ایمنی خودروها

توسط محسن نادری۸ فروردین, ۱۳۹۶

در این مطلب قصد داریم سیستم های ایمنی خودروها را که در ۲۰ سال اخیر مرسوم بوده اند بررسی کنیم !در کشور ما، ایمنی؛ اولین قربانی کاهش هزینه‌هاست. این در حالی است که اکثر خودروهایی که در ایران تولید می‌شوند از وجود سیستم‌های ایمنی مثل ترمز ABS و ایربگ محروم هستند و تنها برخی از آنها با سفارش متقاضی خودرو و با پرداخت هزینه بیشتر نسبت به سایر خودروها مجهز به این سیستم‌ها می‌شوند.

۱- کنترل پایداری یا ESP

در واقع ESP مخفف Electronic Stability Program (سیستم کنترل الکترونیکی پایداری) است که برای بالابردن پایداری خودرو روی آن نصب می‌شود.در واقع ESP به این صورت وارد عمل می‌شود که کنترل تک تک ترمزهای چرخ‌ها را بر عهده می‌گیرد و همچنین دریچه گاز ورودی موتور را هم کنترل می‌کند. در حقیقت دریچه گاز (پدال) را کمتر می‌کند تا سرعت خودرو به مقدار مطلوب برسد. سنسورهای به کار رفته در این سیستم اختلاف موجود در زاویه خودرو و زاویه چرخش فرمان را احساس می‌کنند و دائما به رایانه مرکزی خودرو گزارش می‌دهند و این رایانه است که با ورودی‌های دریافتی خود، بهترین تصمیم را می‌گیرد.

مقایسه عملکرد خودرو با و بدون سیستم ESP

مقایسه عملکرد خودرو با و بدون سیستم ESP

۲- ترمز ضد قفل یا ABS

سیستم ترمز ABS یکی از تکنولوژی‌های برتر در صنعت خودرو می‌باشد و جان بسیاری از انسان‌ها را نجات داده است. سیستم ترمز ضدقفل (Anti-lock braking systems) در طی سالیان به تکامل رسیده و برای اولین‌بار در سال ۱۹۳۰ در هواپیما به‌شکل مکانیکی مورد استفاده قرار گرفت. در همان زمان تحولات زیادی در توسعه این سیستم در صنعت هوانوردی بوجود آمد، اما جالب بود که بررسی این سیستم برای چندین سال متوقف شد تا اینکه در سال ۱۹۷۵ تا ۱۹۷۶ برای اولین‌بار این سیستم در کامیون‌های سنگین در آمریکا برای کاهش تصادفات به خاطر از دست دادن پایداری کامیون در جاده‌ها مخصوصا جاده‌های لغزنده مورد استفاده قرار گرفت. در سال ۱۹۸۰ در تکنولوژی ایمنی خودرو تحول عظیمی رخ داد و سیستم ABS به شکل امروزی (الکترونیکی) در خودروهای سواری مورد استفاده واقع شد.
نگه داشتن ناگهانی یک اتومبیل در جاده‌ی لغزنده می‌تواند بسیار خطرناک باشد. ترمزهای ضد قفل خطرهای این واقعه‌ی ترسناک را کاهش می‌دهد. درواقع روی سطوح لغزنده حتی راننده‌های حرفه‌ای بدون ترمز ضد قفل نمی‌توانند به‌خوبی یک راننده‌ی معمولی با ترمزهای ضد قفل ترمز کنند.

۳- ایربگ‌های جانبی یا SAS

اولین ایربگ جانبی جهان را ولوو در مدل‌های ۸۵۰ خود معرفی کرد. برخی خودروسازان مانند مرسدس، از دو ایربگ جانبی در هر دو طرف صندلی استفاده می‌کنند ولی برخی دیگر مثل جنرال موتورز معمولا از یک ایربگ جانبی، که بین صندلی‌ها جاسازی می‌شود، بهره می‌برند

۴- سنسور باد تایر یا TMPS

سنسور باد به طور کلی برای دو هدف زیر طراحی شد:

۱- نظارت بر فشار وارده بر روی تایرهای خودرو

۲- آگاهی دادن و هشدار به راننده در حین رانندگی از افزایش فشار بر لاستیکها که خود را در متورم شدن لاستیکها نشان می دهد .

TMPS دو مدل دارد؛ نسخه‌های ارزانترش تعداد دور هر چرخ را محاسبه می‌کنند و در این حالت چرخی که فشار تایر استانداردی نداشته باشد، سریع‌تر می‌چرخد و لو می‌رود! اما برای نسخه‌های گران‌تر TMPS از یک سنسور فشار وایرلس در هر چرخ استفاده می‌شود.

۵- ایربگ پرده‌ای

این نوع کیسه هوا، همان ایربگی است که باعث اخلال در امر شمارش ایربگ ها می شود و بازاریان و دلالان خودرو ۶ایربگ را ۱۰ ایربگ می شمارند!!!… این کیسه هوا مسئولیت حفظ ایمنی مسافرین از تصادف های بغل یا تصادف هایی که باعث می شود به ستون های خودرو فشار آید، را دارد. این کیسه هوا از گوشه های سقف بر روی ستون ها و شیشه های خودرو باز می شود از پاشیده شدن شیشه های شکسته به داخل خودرو تا حد زیادی جلوگیری می کند و نمی گذارد از برخورد سر مسافرین به شیشه ها و ستون ها، صدمه ای به آنان وارد شود

ایربگ پرده ای! (البته خودروسازان داخلی اینارو تا 100 سال آینده هم استفاده نخواهند کرد)

ایربگ پرده ای! (البته خودروسازان داخلی اینارو تا ۱۰۰ سال آینده هم استفاده نخواهند کرد)

۶- ترمز کمکی یا Brake Assis

این سیستم همانند سیستم ثبات پایداری (Esp) در برخی خودروها با نامهای دیگری نیز شناخته می شود تا علاوه بر BA نیروی اضطراری کمکی ترمز یا EBA هم به آن گفته شود. وظیفه اصلی این سیستم ایجاد نیروی مضاعف در هنگام ترمز گیری های سریع به خصوص در مواقع اضطراری است. البته در رانندگی های روزمره و عادی ترمزهای ناگهانی شاید کمتر نیاز باشد اما وجود چنین سیستم به خصوص اینکه بیشتر افراد احتمالا در زمان موعود از عکس العمل سریع و سنجیده برخوردار نخواهند بود بسیار سودمند به نظر می رسد. در این مورد البته مطالعات فراوانی نیز صورت گرفته که در اکثر موارد عدم اعمال فشار کافی بر پدال ترمز در مواقع نیاز یا شرایط اضطراری را از سوی رانندگان نشان می دهد .

به صورت معمول در رانندگی های شهری بر پدال ترمز عادی است هنگام مواجه با شرایط خاص بسیاری از افراد طبق عادت قبل اقدام به ترمز گیری سریع و پر قدرت نمی کنند ضمن اینکه در صورتی که تجربه چندانی نداشته باشند صدا و عملکرد سیستم ضد قفل ترمز نیز شاید باعث شود که فرد پدال ترمز را زودتر رها کند تا با توجه به همه این شرایط استفاده از نیروی کمکی ترمز معقول ترین کار به نظر آید. در این سیستم از یک حسگر مسافت سنج که به پدال ترمز متصل است بهره گرفته شده تا این امکان را به BA دهد در مواقعی که راننده به ترمزگیری سریع اقدام می کند با اعمال فشار بیشتر بر پدال خودرو را در حداقل مسافت متوقف کند. برخی سیستم های پیشرفته تر BA همچنین این قابلیت را دارند که برداشتن ناگهانی پا از روی پدال گاز را تشخیص دهند تا حتی قبل از ترمز گیری به نوعی حادثه را پیش بینی کنند.

۷- نقطه کور (Blind-Spot Monitoring)

علیرغم استفاده از بروزترین تکنولوژی ها در آینه های خودرو، هنوز هم نقاط کور مسئله ای حل نشده در رانندگی محسوب می شوند. نقطه کور محلی در جاده است که توسط راننده قابل دیدن نیست
هشداردهنده نقطه کور یکی از آسان ترین ابداعات در سیستم ایمنی خودرو است. این سیستم با استفاد ه از سنسورها جانبی فراصوتی در یک چهارم انتهایی خودرو و یا نصب دوربین در زیر آینه بغل، راننده را از وجود نقطه کور آگاه می کند
استفاده از این سیستم ایمنی جهت اطلاع یافتن نقاط کور، از خطرات موجود در انحرافات ناگهانی و یا جابه جایی های بی موقع جلوگیری می کند.
نقطه ضعف این سیستم، تغییرات آب و هواست؛شرایط جوی نامناسب مانند برف، گرد و خاک و …عملکرد این سیستم را دچار اختلال می کند.

۸- زنون‌های هوشمند

زنون ها دارای درخشش بیشتر و روشنایی بیشتر محدوده دید راننده نسبت به پروژکتور در جاده ها هستند. چراغ زنون هوشمند قابلیت ۸۷ درصد پردازش بیشتر در زمان نور پایین و ۱۸۰ درصد پردازش بیشتر در زمان نور بالا و ایجاد گرمایش کمتر نسبت به چراغهای معمولی دارد
اگر چه امروزه اکثر خوردوهای لوکس به چراغ اتولایت مجهزند و در مواقع لزوم روشن و خاموش می شوند اما اینجا نقطه پایان این تکنولوژی در این قطعه از خودرو نیست مهندسان در راستای بهبود سیستم های ایمنی خودرو چراغ های زنون هوشمند را طراحی کردند که مجهز به سنسور نور هستند و با توجه به تاریکی جاده و یا خودورهایی که از مقابل در حال عبور هستند نور بالا و یا نور پائین چراغها به طور کاملا خودکار تغییر می کنند
چراغهای زنون هوشمند دارای قابلیت گردش به جهات مختلف است که می تواند تمام زوایای جاده را به راننده نشان دهد و دید راننده را افزایش و امنیت بالاتری را به همراه دارد.

۹- دید در شب (Night Vision)

مهندسین برای افزایش ایمنی خودروها سیتم دید در شب را ابداع کردند. برای این منظور باید حتما در خودروها دوربین های مادون قرمز نصب شود که البته با توجه به قیمت گران این نوع دوربین ها، فقط این سیستم در خودروهای لوکس مورد استفاده قرار می گیرد.
دوربین های مادون قرمز تصاویر اجسامی (انسان و یا حیوان) که بسیار دورتر از شعاع نور چراغ خودرو هستند را به راننده نمایش می دهند.

۱۰- سیستم هشدار خروج از خطوط (LDW) /سیستم کمکی حفظ خطوط حرکت (LKA)

در حالی که سیستم‌های هشدار خروج از خطوط یا سیستم‌های کمکی حفظ خطوط حرکت، بیشترین تغییر و تحول را در نحوه عملکرد و تشخیص خطرات داشته‌اند، اما مشخصا خودروهایی که توان هشدار دادن در مورد خروج از خطوط دارند و یا می‌توانند به نحوی خودرو را به مسیر مناسب بین خطوط بازگردانند، قادرند از تصادفات کشنده و مرگبار جلوگیری کنند. بر اساس آمار و ارقام موجود نیز این سیستم‌ها موفق به جلوگیری از این برخوردها شده‌اند. با استفاده از ایجاد صدا یا لرزشی کوچک در فرمان یا صندلی خودرو، این سیستم‌ها راننده را نسبت به شرایط آگاه می‌کنند. سیستم‌های کمکی حفظ خطوط حرکت، پا را از این فراتر می‌گذارند و با درگیر کردن ترمزها یا با کنترل خودکار خودرو (اخیرا مورد استفاده قرار گرفته است)، آن را به مسیر بین خطوط هدایت می‌کنند. از آنجایی که دوربین‌های این سیستم باید به‌طور پیوسته به بررسی مسیر بپردازند، تنها ایرادی که می‌توان از این سیستم‌ها گرفت، عدم عملکرد صحیح در شرایط بد آب و هوایی و جاده‌هایی است که از خط‌کشی مناسبی بهره نمی‌برند.

واکنش شما چیست؟
I like it
100%
interested
0%
Hate it
0%
What
0%
درباره نویسنده
محسن نادری

دانشجوی مهندسی مکانیک – برنامه نویس و کارشناس امنیت شبکه

پاسخ بدهید