ویدیو
در حال خواندن
روشی جدید برای از بین بردن لخته خون در رگ انسان
0

روشی جدید برای از بین بردن لخته خون در رگ انسان

توسط میثم نجفی ارشادی۴ فروردین, ۱۳۹۶

عمده‌ترین عامل بروز سکته‌های مغزی و قلبی گرفتگی رگ‌ها توسط لخته‌های خونی است. در واقع با رسوب لخته‌های خونی دررگ‌ها و مسدود شدن رگ‌ها از رسیدن خون به اندام‌های حیاتی مانند قلب و مغز جلوگیری شده و منجر به سکته می‌شود. لذا اگر پیش از بروز سکته از وجود لخته‌های خونی آگاه شویم و آنها را برداریم می‌توانیم تا حد زیادی از بروز سکته‌ها پیشگیری کنیم. با مکاسیس در ادامه مطلب همراه باشید . . . 

در دنيا ميليون‌ها نفر به ترومبوس وريد‌های عمقی و يا لخته شدن خون در سياهرگ‌های عمقی پا مبتلا می‌شوند.

به طور کلی ممکن است عوامل خطرساز مختلفی در طول زندگی باعث لخته شدن خون در وريد‌های عمقی پا و لگن هر فردی شود که راه رفتن فرد بعد از لخته شدن خون باعث می‌شود آن لخته به جريان درآيد به طوری که به سمت بطن راست قلب راه پيدا می‌کند و در حالتی که خون می‌خواهد به داخل ريه‌ها پمپاژ شود، وارد عروق ريوی مي‌شود و راه را برای رفتن خون به سمت ريه‌ها مسدود مي‌کند. به طوری که به دليل باريکی رگ‌های خون‌رسان به ريه، لخته متحرک در اين مکان گير مي‌افتد.

تکنولوژی با سرعت و پیشرفت روزافزون در حال خدمت به بشر است. در همین راستا، بتازگی دستگاهی تحت عنوان mega vac جهت بازکردن عروق خونی با لخته خون ساخته شده است. این دستگاه بواسطه بالن باحرکت وکیوم مانند موجب باز شدن لخته خون می‌شود. این دستگاه باعث بازشدن انسداد عروق خونی، پیشگیری از آمبولی میشود.


دستگاه مذکور ترکیبی از مکش و کشش روی لخته خون ایجاد می کند و از این طریق گرفتگی رگ را باز می کند و خطرات آمبولی را برطرف می سازد.

برای آشنایی بیشتر با نحوه کار و عملکرد این دستگاه در داخل رگ های خونی ویدیو زیر را مشاهده نمایید

واکنش شما چیست؟
I like it
0%
interested
0%
Hate it
0%
What
0%
درباره نویسنده
میثم نجفی ارشادی
دانشجوی مهندسی مکانیک

پاسخ بدهید