ویدیو
در حال خواندن
روشی جدید برای از بین بردن لخته خون در رگ انسان
0

روشی جدید برای از بین بردن لخته خون در رگ انسان

توسط میثم نجفی ارشادی۴ فروردین, ۱۳۹۶

عمده‌ترین عامل بروز سکته‌های مغزی و قلبی گرفتگی رگ‌ها توسط لخته‌های خونی است. در واقع با رسوب لخته‌های خونی دررگ‌ها و مسدود شدن رگ‌ها از رسیدن خون به اندام‌های حیاتی مانند قلب و مغز جلوگیری شده و منجر به سکته می‌شود. لذا اگر پیش از بروز سکته از وجود لخته‌های خونی آگاه شویم و آنها را برداریم می‌توانیم تا حد زیادی از بروز سکته‌ها پیشگیری کنیم. با مکاسیس در ادامه مطلب همراه باشید . . . 

در دنیا میلیون‌ها نفر به ترومبوس ورید‌های عمقی و یا لخته شدن خون در سیاهرگ‌های عمقی پا مبتلا می‌شوند.

به طور کلی ممکن است عوامل خطرساز مختلفی در طول زندگی باعث لخته شدن خون در ورید‌های عمقی پا و لگن هر فردی شود که راه رفتن فرد بعد از لخته شدن خون باعث می‌شود آن لخته به جریان درآید به طوری که به سمت بطن راست قلب راه پیدا می‌کند و در حالتی که خون می‌خواهد به داخل ریه‌ها پمپاژ شود، وارد عروق ریوی می‌شود و راه را برای رفتن خون به سمت ریه‌ها مسدود می‌کند. به طوری که به دلیل باریکی رگ‌های خون‌رسان به ریه، لخته متحرک در این مکان گیر می‌افتد.

تکنولوژی با سرعت و پیشرفت روزافزون در حال خدمت به بشر است. در همین راستا، بتازگی دستگاهی تحت عنوان mega vac جهت بازکردن عروق خونی با لخته خون ساخته شده است. این دستگاه بواسطه بالن باحرکت وکیوم مانند موجب باز شدن لخته خون می‌شود. این دستگاه باعث بازشدن انسداد عروق خونی، پیشگیری از آمبولی میشود.


دستگاه مذکور ترکیبی از مکش و کشش روی لخته خون ایجاد می کند و از این طریق گرفتگی رگ را باز می کند و خطرات آمبولی را برطرف می سازد.

برای آشنایی بیشتر با نحوه کار و عملکرد این دستگاه در داخل رگ های خونی ویدیو زیر را مشاهده نمایید

واکنش شما چیست؟
I like it
0%
interested
0%
Hate it
100%
What
0%
درباره نویسنده
میثم نجفی ارشادی
دانشجوی مهندسی مکانیک

پاسخ بدهید