اخبار
در حال خواندن
قدرت نمایی فورد GT 2017 در جاده معروف اقیانوس اطلس
0

قدرت نمایی فورد GT 2017 در جاده معروف اقیانوس اطلس

توسط میثم نجفی ارشادی۲۰ مهر, ۱۳۹۶

فورد جی تی (Ford GT) یکی از شناخته‌شده‌ترین ابرخودروهای کمپانی فورد بوده که به تازگی ویدیویی از جدیدترین مدل آن در جاده اقیانوس اطلس نروژ منتشر شده است.معمولا خودروسازان به منظور تبلیغات بیشتر، تازه‌ترین اتومبیل‌های اسپرت خود را در جاده‌های معروف جهان آزمایش می‌کنند؛ شرکت معروف فورد هم در اقدامی این چنین، یکی از شناخته‌شده‌ترین و زیباترین مسیرهای جهان با نام جاده اطلس (Atlantic Road) را انتخاب کرده و آخرین مدل فورد جی تی را در پیچ و خم این جاده به نمایش گذاشته است. با مکاسیس در ادامه مطلب همراه باشید. . .

ابرخودروها در جاده‌های ساحلی فوق‌العاده زیبا به نظر می‌رسند؛ به‌خصوص زمانی که جاده‌ی مورد بحث، جاده‌ای افسانه‌ای در کنار اقیانوس اطلس و خودرو هم یک فورد GT جدید باشد. روی پلی در فاصله‌ی پنج کیلومتری تا نقطه‌ی اتصال شهرهای ویوانگ و کارواگ در خط ساحلی دریای نروژ، جاده‌ای در امتداد یک سری جزیره‌ی کوچک با پل‌هایی محکم در میانشان، آرام‌آرام به مدار شمالگان نزدیک می‌شود.

به نظر می‌رسد این جاده چشم‌انداز چشم‌گیری داشته باشد و خودروی فورد جی‌تی هم ظاهری جذاب و حیرت‌انگیز دارد؛ اما باید بدانید که فورد ابرخودروی خود را فقط به خاطر تماشای مناظر نزدیک به مدار شمالگان و دیدن شفق‌ قطبی به نروژ نمی‌فرستد.

این اولین باری نیست که فورد یکی از بهترین محصولاتش را در جاده‌های اروپا تست می‌کند؛ این شرکت در گذشته، در مجموعه از ویدیوها که با نام «بهترین جاده‌های اروپا» (Europe’s Greatest Driving Roads) شناخته می‌شود، خودرو فوق‌العاده فورد موستانگ (Mustang) را در مسیرهای رومانی به نمایش گذاشته است. همچنین، جاده‌های اسپانیا هم مدتی پیش میزبان اتومبیل فیستا اس تی (Fiesta ST) بودند.

 

با این وجود ویدیوهای پیشین در مقایسه با مانور فورد جی تی در جاده اطلس حرفی برای گفتن ندارند؛ این مسیر بسیار کوتاه و تقریبا در حدود ۸ کیلومتر طول داشته و عبور از آن در آب و هوای نامساعد ساده نیست. جاده اقیانوس اطلس از جزایر مختلفی می‌گذرد و منطقه‌ی اویوری (Averøy) را به اید (Eide) وصل می‌کند. بااین‌حال فورد جی‌تی مورد بحث برای مسابقه استقامت اینجا حاضر نشده؛ بلکه برای ثبت یک رکورد جدید زمانی پیست به نروژ آمده است.

برای اینکه این اتفاق بیافتد، فورد جی‌تی با حضور استفن موکه، راننده‌ی ۳۵ ساله و کهنه‌کار مسابقات لمانز و راننده‌ی کنونی تیم چیپ گاناسی فورد به نروژ آمد. بعد از چند دور آشنایی با مسیر این پیست، موکه در زمان یک دقیقه و ۳۶ ثانیه و ۲۹ صدم ثانیه موفق شد رکورد قدیمی این پیست را با ۵ ثانیه اختلاف بشکند.

اگر چه این رکورد بسیار خوب است، اما نمی‌توان این خودرو را با آخرین وسیله‌ی نقلیه‌ای که رکورد شکسته است مقایسه کرد؛ چرا که آخرین وسیله‌ای که رکورد این پیست را شکسته است موتورسیکلت سوپربایک دانیل کوبرود بود که در جولای سال ۲۰۰۹ این رکورد را ثبت کرد. هنوز نمی‌دانیم که این سوپربایک چه مشخصاتی دارد که بتوان آن را با فورد جی‌تی مقایسه کرد.

در این ویدئو آخرین سری از فورد جی‌تی، عملکرد خود را در جاده‌های پیست اروپایی به رخ می‌کشد. نمی‌توان با اطمینان گفت که سازنده‌ی خودرو واقعا نیازمند کمک به فروش فورد جی‌تی است یا هدف دیگری از این ویدئو داشته است. اما می‌توانید این ویدیوی زیبا را چندین بار تماشا کنید و از طبیعت زیبای نروژ در نزدیکی مدار شمالگان لذت ببرید.

واکنش شما چیست؟
I like it
100%
interested
0%
Hate it
0%
What
0%
درباره نویسنده
میثم نجفی ارشادی
دانشجوی مهندسی مکانیک

پاسخ بدهید